Ei ole saladus, et koolis ja huvialaringides õpitav teooria kinnistub kõige paremini läbi praktilise tegevuse - seetõttu oleme võtnud oma südameasjaks noorte õpetamise ja juhendamise. 

Mudeliringis saavad noored rakendada eelkõige füüsikatunnis õpitut. Lisaks sellele õpitakse märkama detaile, nende olulisust ning saadakse reaalsed oskused, mistahes tehniliste probleemidega toimetulekuks.

Seeläbi saavad noored algteadmised ja oskused, mis on vajalikud mudelisporti ning tegelikult ka kõikidesse tehnikaspordi aladesse sisenemiseks võistlustasemel või ka lihtsalt hilisemas elus paremini hakkama saamiseks.

Mudeliringis õpime käsitlema raadio teel juhitavaid mudeleid. Lisaks mudelauto juhtimisvõtete ja võistlusstrateegiate omandamisele, räägime auto ehitusest ja hoolduse põhimõtetest. Õpime tundma ja kasutama tööriistu ning hooldusvahendeid. 

Ringi tegevus on planeeritud läbi kogu õppeaasta, ehk siis alustame septembrist ja ringi tegevus toimub kuni mai lõpuni. Ringiga saab liituda ka peale õppetöö algust.

Ringitööd alustame sügisel nii, et kõigepealt ehitame auto. Just sellesama auto, mille iga ringi  liige peale sepetmbrist maini toimuvat ringitööd päriseks endale saab. Kõigil ringiliikmetel saab olema oma algosade komplekt, mis tuleb algusest lõpuni ise võistlusmudeliks ehitada. Selleks on ringis olemas kõik vajalik.

Lisaks võidusõidu mudeli ehitamisele õpime autode ehitust ja tööriistade kasutamist.
Kui auto veermik saab valmis, siis varustame auto veermiku ka võidusõidu rataste ja auto kerega. Auto kere valmistame toorikust ise ja lisaks käeliste tegevuste arendamisele kere ettevalmistuses saame arendada ka kunstimeelt, sest kere disaini valib iga ringis osaleja endale ise ja ka teostab värvitöö. Veeremi ja kere ettevalmistamise ajal teeme ka sõiduharjutusi ringis olemasolevate autodega.

Selleks, et veelgi informatiivsem ning põnevam oleks, kutsume külla ka oma alade spetsialiste, kes näitavad, kuidas autosid ette valmistada ja seadistada, et rajal kiirem olla ning õpetavad, kuidas erinevates võistlussituatsioonides käituda.

Mudeliringis ootame osalema kõiki tehnikahuvilisi vanuses 10-21a.
Ringi maksumus on 30€/kuu ning ring toimub Neljapäeviti.

Saue HOBIzone mudeliringi juhendaja:
Tõnis Lattik
tonis.lattik@hobi.ee
56819205Kohtumiseni Saue HOBIzone mudeliringis!